פעילויות קרובות

להצטרפות לרשימת התפוצה הקישו כאן

עדכון 31/3:

  • בימי ג' בשעות 11-12:30 קבוצת תרגול פתוחה במרחב הוירטואלי של מכון פסיכו-דהרמה – או ישירות כאן. בשבוע הבא לא יהיה מפגש בשל יום התרגול:
  • ביום שלישי הבא, 7/4 יום תרגול לותיקים/ות בנושא בודהיצ'יטה במרחב הוירטואלי של מכון פסיכודהרמה.

היום פתוח למי שתרגלו איתי בעבר את האיכויות ללא גבול ויש להם רקע בתרגול ויפסנא/ מיינדפולנס. יום התרגול אינו מתאים למתחילים/ות ולמי שאינם מיומנים בתרגול איכויות הלב. מידע מפורט בהמשך,

להרשמה: https://www.pdharma.com/online-together

  • שמח לבשר שבשעה טובה נפתחה ההרשמה לתכנית הדו-שנתית של מכון נלנדה – מכון שמשלב בין תיאוריה רחבה לפרקטיקה עמוקה – יום לימוד ותרגול מלא, מדי שבוע, לאורך 4 סמסטרים. עם בעז עמיחי, קרן ארבל ואני. https://www.nalanda.org.il/ (גם זה יהיה בימי שלישי – פעמיים כי טוב מסתבר).

אחרי פסח יפתחו קורסים נוספים. ימי תרגול עתידיים וקורסים נוספים ניתן למצוא גם בדף שלי באתר תובנה – כאן. או בדף של בפסיכודהרמה – כאן.

מטא,

סטי

 
 

יום תרגול שלישי: תשומת לב, חמלה ובודהיצ’יטה

*יום התרגול מיועד למתרגלים/ות בעלי ניסיון או לבוגרי מפגשים קודמים בסדרה

יום שלישי | 7.4.20 | 9:30-17:00

איזה צורך יש במילים נוספות? | הילדותי פועל למען טובתו | הערים פועלים לטובת אחרים | פשוט התבוננו בהבדל ביניהם….

מקור כל המכאובים בעולם | שוכן במחשבה על עצמי; | מקור כל השמחה | שוכן במחשבה על אחרים. שנטידווה (מתוך הדלאי לאמה, התמרת התודעה, 2006, עמ’ 62)

בודהיצ’יטה היא ההתכוונות להתעורר למען טובת כל היצורים החשים. היא מורכבת מ’בודהי’ – התעוררות ומ’צ’יטה’ – תודעה, יחד ‘תודעת התעוררות’. פיתוח בודהיצ’יטה הנו אבן דרך משמעותית בתרגול של הבודהיזם המאוחר משום שזוהי ההגשמה של ‘התכוונות הנכונה’, הנתיב השני בדרך כפולת השמונה, שמעוגנת ב’הבנה נכונה’ – הנתיב הראשון. בודהיצ’יטה מעוגנת בהבנה שהקיום ספוג באי-נחת, חריקה (דוקהה) וכי הפתרון השלם היחידי לכך הנו התעוררות. 

אולם בודהיצ’יטה היא לא רק ההתכוונות להתעורר, אלא ההתכוונות להתעורר למען כל האחרים שמעוגנת בחמלה לְסִבלָם של כל היצורים. יש בה, אפוא, גם הבנה עמוקה של הקשר ההדדי בין כל היצורים, של התהוות הגומלין התלויה. ההבנה של ההתהוות התלויה ושל הריקות היא שמאפשרת לפעול בנחישות, גם כשרואים ויודעים את ים הקושי.

יום התרגול הזה הוא הבשלה של שני הימים הקודמים. נעסוק בחקירה של בודהיצ’יטה ונעמיק בהבנתה בתרגולי החמלה. התרגול של הכרה בטוב יהה בהקשר זה תזכורת ליכולת שלנו להרבות טוב, למרות כל הקשיים.

יום התרגול פתוח אך ורק למשתתפים/ות בימי התרגול הקודמים בסדרה או למתרגלים/ות  בעלי ותק בתרגול מדיטציה ובתרגול האיכויות ללא גבול. אם יש לכםן תהיות או ספק באשר להתאמתכםן להשתתפות אנא כתבו לנו.

מחיר: 120 ש”ח

 

במפגש האחרון של הקורס התייחסתי לשש מדיטציות שרלבנטיות לעת הזו.

מבחינת התרגול ביום יום, עבור רבים/ות האתגר והתרגול הוא תרגול של אנרגיה – ויריה. איך להפוך את הבית למנזר.

מפרספקטיבה בודהיסטית ישנם שני מצבי גוף-תודעה מיטיבים – מצד של נוכחות, presence, Being, כמובן, ומאידך, מצד של פעולה, Doing. המצב השלישי שהוא לא זה ולא זה, הוא מצב מאוד מפתה, אבל למעשה הוא גם מאוד מעייף, מתיש וגוזל אנרגיות.

אז לתרגל המון, להשתמש בכל המרחבים הוירטואליים.

לפעול, לעשות, לעבוד – בשביל המשפחה, בשביל הפרנסה, בשביל החברה הישראלית – יש כך הרבה Dukkha עכשיו וכל כך הרבה הזדמנויות לפעולה.

וגם להיות, ובעיקר להיות עם. לתרגל תשומת לב לכל מי שאנחנו זומינג אתו/ה.

להצטרפות לרשימת התפוצה כדי לקבל מידע עדכני הקישו כאן